LDM (Lietuva)

Lietuvos Dailes Muziejus

Lietuvos dailės muziejus (LDM) is an institutional member of the Lithuanian Museums Association and the International Committee of Museums (ICOM). Its governing body is the Ministry of Culture of the Republic of Lithuania.

Įkurtas 1933 metais, muziejus išsiskiria savo turtingomis vaizduojamosios dailės kūrinių kolekcijomis, apimančiomis daugiau nei 230,000 kūrinių,  reprezentuojančių įvairių istorijos laikotarpų ir šiuolaikinių meistrų tapybos, skulptūros, grafikos, taikomąjį ir liaudies meną, taip pat retus gintaro ir juvelyrikos kūrinius, kitus muziejinius objektus.

Muziejaus tikslas rinkti, saugoti, tirti bei viešinti muziejaus žinioje esančius meno lobius organizuojant parodas ir kultūrinius renginius. Nuo 2009 metų muziejus atsakingas už skaitmeninimo veiklų Lietuvos muziejuose organizavimą ir koordinavimą. Tuo tikslu įsteigtas specialus muziejaus padalinys Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras. Centro misija – būti muziejų skaitmeninimo veiklų kompetencijų centru.

Nuo 2000 metų Lietuvos dailės muziejus dalyvauja daugelyje reikšmingų nacionalinių ir tarptautinių projektų. Muziejaus strategines kryptis atspindi įvairūs meno ir muziejaus infrastruktūros gerinimo projektai, taip pat skaitmeninimo veiklos.

Lietuvos dailės muziejus yra patvirtintas administratorius ir pripažintas nacionalinis mokymų centras įgyvendinant ir valdant muziejų skaitmeninimo projektus Lietuvoje, taip pat tarptautinius ATHENA, Linked Heritage ir Europeana Photography projektus.

Rolė projekte

Lietuvos muziejų turinio teikimas ir dalyvavimas tikrinant projekto rezultatus naudotojų grupėse.

 

Specialistai

Sarunas Bagdonas. Informacinių technologijų (IT) specialistas. Europeana Space Muziejų piloto koordinatorius Lietuvos dailės muziejuje, padedantis Lietuvos muziejams pateikti skaitmeninį kultūros paveldo turinį nacionalinės agregavimo sistemos LIMIS pagalba naujų paslaugų ir produktų kūrimui skaitmeninio kultūros paveldo turinio pagrindu. Jau 25 metus kuria, prižiūri ir valdo IT sistemas, 14 metų eksportuoja IT sprendimų kūrimo, priežiūros ir valdymo paslaugas iš Vilniaus į Oslą (Norvegija). 2 metų patirtis prižiūrint verslo ir studentų bendros kūrybos projektus Demola Vilnius centre, esančiame Demola Network (įkurta Tampere, Suomija) tinklo nariu. BSR Stardust projekto piloto Mobile Vikings metu buvo Tampere studentai sukūrė mobilaus Vilniaus kultūros paveldo el. gido prototipą. Šiuo metu plėtoja universitetų ir verslo bendradarbiavimo atvejus Kauno Vytauto Didžiojo Universitete. Kaip  Šiaurės miestelio technologijų parko IKT mentorius pataria Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamuose projektuose „Technostartas“ ir „Inoveks“.

Danutė Mukienė. Lietuvos dailės muziejaus filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro direktorė nuo 2009. Nuo 1999 dirba Lietuvos dailės muziejaus leidybos centre. Žurnalistė, knygų redaktorė ir leidėja, nuo 1975 metų dirbusi įvairiuose laikraščiuose, žurnaluose ir vietos radijuje. 20 metų kultūros ir švietimo žurnalo „Žemaičių žemė“ redaktorė. Išleido per 30 knygų. 2006m už muziejininkystės ir muziejų vertybių restauravimo darbus jai buvo įteikta Kultūros ministerijos premija.